«АГРОТОЛОКА-2020» підсумки

«АГРОТОЛОКА-2020» підсумки

Сільськогосподарська дорадча служба ГО «Офіс перспективного розвитку» зібрала біля 300 сільськогосподарських виробників та представників органів місцевого самоврядування ОТГ з 9 районів Запорізької області 25 вересня 2020 року у селі Садове Токмацького району Запорізької області на заході АГРОТОЛОКА-2020 в рамках проекту «Сталий розвиток сільських громад: синергія освіти та практичних рішень» у межах Програми ООН з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Метою проведення АГРОТОЛОКИ-2020 було посилення тісної співпраці між сільськогосподарською дорадчою службою, профільними громадськими організаціями, сільськогосподарськими підприємствами, органами місцевого самоврядування і державою, та посилення економічної спроможності та сталості ММСП Запорізького регіону.

Програма АГРОТОЛОКИ-2020 розпочалась з екскурсії та демонстрації діяльності чотирьох успішних сільськогосподарських підприємств на території Жовтневої сільської ради Токмацького району: господарства Захарченко Івана Івановича по вирощування винограду та часнику; молочного кооперативу СОК «Жовтневе» під керівництвом Горенко Руслана; ягідного господарства «НІКА» Глущенко Станіслава та ягідного кооперативу СОК «Макартет» під керівництвом Мізіної Ольги.

Потім відбувся інтерактивний семінар «Підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарських виробників та сільських територій: сучасні підходи та практичні рішення».

Відкрив захід та привітав учасників від імені голови Запорізької обласної державної адміністрації Боговіна В.В. – заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ЗОДА Ясинецький Олександр.

На семінарі в ролі спікерів виступили досвідченні експерти у галузі сільського господарства:

  • Письменна Наталія, керівник експертної групи з розроблення програм сільського розвитку директорату сільського розвитку Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, з доповіддю «Основні засади формування державної політики розвитку сільського господарства та сільських територій»;

  • Андрієнко Світлана, віце-президент ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України», керівник Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби, з доповіддю «Основні аспекти фермерської діяльності»;

  • Бривко Тетяна, віце-президент ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України», з доповіддю «Альтернативні напрямки та інноваційні ідеї розвитку бізнесу у сільському господарстві»;

  • Поліводський Олександр, експерт в області аграрного права, адвокат, кандидат юридичних наук, керівник Правничої фірми "Софія", з доповіддю «Зміни у земельному законодавстві: до чого готуватись фермеру?»;

  • Олексенко Римма, керівник сільськогосподарської дорадчої служби ГО «Центр сприяння розвитку громад», з доповіддю «Можливості для залучення фінансових ресурсів в розвиток агробізнесу».

Також на семінарі поділились досвідом ведення бізнесу успішні сільськогосподарські виробники Запорізької області: Тиховод Анатолій, Джобава Вахтанг, Бордюг Сергій, Горенко Руслан, Кичкіна Олена. Вели мову про диверсифікацію аграрного бізнесу в умовах півдня України, про можливості та перспективи розвитку напрямку з вирощування цінних порід риб, трав’яний бізнес, інноваційні технології у садівництві, реалії молочного напрямку.

Гостями семінару стали Анна Головко, керівниця ГО «Ритон», з якою говорили про відновлення культурної спадщини і створення нових туристичних об'єктів з точки зору підвищення інвестиційної привабливості і розвитку сільських громад, та Костянтин Кухлік і Юрій Сидоренко, які висвітлили актуальне питання щодо діджитал можливостей розширення каналів збуту сільськогосподарської продукції та презентували платформу ICorn.

Протягом дня працював ярмарок сільськогосподарської продукції, на якому учасники могли запропонувати власну продукцію. Найактивнішу участь в якому прийняли членкині ГО «Рада жінок-фермерів Запорізької області» під керівництвом Компанієць Надії Петрівни.

Завершили насичений день різнобарвною інтеграційною програмою, в якій прийняли участь 20 творчих колективів з ОТГ Запорізької області.

Під часу заходу всі суворо додержувалися виконання карантинних заходів.

Для всіх учасників АГРОТОЛОКА-2020 пройшла водночас цікаво, ефективно, корисно та результативно!!!

Керівник
Офісу перспективного розвитку
Деркач Ірина